Zabezpieczanie drewna zewnętrznego olejami do drewna

Drewno cieszy się ogromną popularnością. Wynika to z jego naturalnego charakteru i nadaniu ciepłego klimatu wokół. Niezwykle ważne jest jednak, aby pamiętać o jego regularnej pielęgnacji. Wybór właściwej powłoki drewna znajdującego się na zewnątrz zależy przede wszystkim od rodzaju drewna oraz jego odporności na działanie promieni słonecznych. Warto wiedzieć, jakie oleje do drewna są obecnie zalecane na rynku, aby zabezpieczyć daną powierzchnię.

Zalecane oleje do drewna

Oleje do drewna OSMO wpływają nie tylko na zachowanie naturalnego wyglądu drewnianej powierzchni, ale również pozwalają na swobodne oddychanie drewnu. Warto zwrócić uwagę, iż te środki nie są toksyczne, a co istotne – wzmacniają one drewno na długie lata. Po zastosowaniu tych produktów, naturalne powłoki drewna będą bardziej odporne na  brud i ścieranie, co może wydawać się nieuniknione na zewnątrz ze względu na panujące tam różnorodne warunki.

oleje do drewna Koopmans

Kolejnym zalecanym produktem są oleje do drewna Remmers. Można je stosować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na otwartej przestrzeni. Na zewnątrz te środki świetnie sprawdzą się w przypadki ochrony tarasów albo mebli ogrodowych. Dla wielu osób ważne jest też to, aby wybrany olej do drewna był łatwy w aplikacji i przyjazny dla środowiska. Takie są właśnie produkty marki Remmers. Są one stworzone na bazie naturalnego oleju lnianego. Zabezpieczone drewno jest później miłe w dotyku. Oleje do drewna Remmers nie wymagają, aby wcześniej szlifować bądź usuwać poprzednią warstwę. Można je pokrywać nawet lakierami alkidowymi wywodzącymi się z linii Koopmans.

Oleje do drewna Koopmans gwarantują wieloletnią ochronę drewna, dzięki głębokiej impregnacji. Dzięki nim można również wydobyć naturalne piękno drewna oraz uzyskać jedwabistą powierzchnię. Można je stosować nawet na powierzchnie, które są impregnowane ciśnieniowo.

Protektor drewna – do czego służy?

Protektor do drewna to unikalny wosk olejny gruntujący, który służy do impregnacji drewna. Efektywne w działaniu są środki marki OSMO. Są one bowiem wytworzone na bazie naturalnych olejów oraz wosków, a co ważne – bez stosowania biocydów. Ten produkt jest bezpieczny w użytkowaniu. Protektor drewna OSMO stanowi dodatkową ochronę przed wilgocią.

Lazury do drewna OSMO

Lazury do drewna powstają na bazie żywic alkidowych. Można je zastosować do zabezpieczenia elewacji drewnianej danego budynku, ogrodowych altan itp. Ich celem jest zabezpieczenie drewnianych materiałów przed działaniem czynników słonecznych i oddziaływaniem na wskazane przedmioty, które są narażone również na zmieniające się warunki pogodowe.

wosk twardy OSMO

Wosk twardy – czym jest?

Wosk twardy OSMO chroni drewnianą powierzchnię przed biokorozją. Ten wysokiej jakości preparat chroni także przed działaniem pleśni, które jak wiadomo, są szkodliwe bądź przed wszelkimi innymi zewnętrznymi czynnikami. Można nim zabezpieczyć niemal wszystkie drewniane podłogi, meble itp. Stosując wosk twardy OSMO można zachować naturalny charakter materiału i uodpornić go na wodę, brud albo ścieranie.

Oleje do drewna – czym są?

Oleje do drewna są podstawowymi produktami, aby móc cieszyć się długotrwałym pięknem danej powierzchni. Na zewnątrz drewniane powierzchnie są narażone na różnorodne czynniki atmosferyczne. Oleje zawierające dużą zawartość żywic są przeznaczone m.in. do konserwacji tarasów drewnianych bądź mebli ogrodowych. Nowoczesna formuła polega na głębokim wnikaniu w drewno, co przekłada się na zagwarantowanie pełnej ochrony przed wszelkimi czynnikami.