Wyprawka dla noworodka. Czyli kokony, kocyki i otulacze

Wyprawka dla noworodka to niezwykle ważny element początkowych przygotowań do powitania na świecie maluszka. Rodzice starają się wybrać najbardziej zalecane niezbędne produkty, akcesoria, aby zapewnić dziecku wszystko to, co najlepsze. Coraz więcej osób decyduje się na kokony dla noworodka. Jakie pełnią one funkcje, skoro cieszą się aż taką popularnością? Co jeszcze zatem przyda się z najpotrzebniejszych produktów?

Kokony dla noworodków – czym są?

Kokony dla noworodka potocznie nazywa się również gniazdkiem przeznaczonym dla niemowląt. W praktyce ten produkt w znacznym stopniu ułatwia młodym rodzicom sprawowanie opieki nad maleństwem już od pierwszych chwil jego życia.

Kokony dla noworodków to malutkie „łóżeczko” z nieco podniesionymi ochronnymi krawędziami zapewniającymi bezpieczeństwo dziecku. Niwelują one ewentualny upadek. Otulony maluszek w takim gniazdu może poczuć się niczym w łonie matki, do którego był dotychczas przyzwyczajony. Główną funkcją tego produktu jest stworzenie oazy spokoju dla dziecka, w którym będzie spał i spędzał pierwsze miesiące swojego życia.

kokony dla noworodka

Warto zwrócić uwagę na to, że gniazdko dla niemowląt jest bardzo lekkie. Można go zatem przenieść w dowolne miejsce. Dzięki temu rodzic zawsze może mieć swoją pociechę przy sobie, niezależnie od tego, w którym pomieszczeniu w domu znajduje się. To świetne rozwiązanie również w podróży, kiedy kokon dla noworodka może służyć także jako przewijak. Rodzice często wykorzystują go też w nocy, gdy śpią z maluszkiem.

Otulacze bambusowe dla noworodka

Otulacz bambusowy jest całorocznym produktem. Idealnie sprawdza się do przykrywania maluszka albo w formie miłej w dotyku przytulanki przeznaczonej np. do snu. Ten produkt można zastosować dodatkowo jako matę do przewijania dziecka bądź do odbijania po karmieniu. Można go wykorzystać na różne sposoby. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, otulanie maluszka jest bardzo ważną czynnością, ponieważ dzięki niej czuje się on znacznie bardziej bezpiecznie.

Kocyki bambusowe dla noworodka efektywnie regulują ciepło, a co istotne – są one przyjazne dla delikatnej skóry maleństwa. Zalecane są jednak produkty wykonane z certyfikowanych włókien bambusa oraz 100% antyalergicznej i naturalnej bawełny. Ze względu na różnorodne wzornictwo oraz kolorystykę, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka. Bawełna bambusowa cechuje się właściwościami bakteriobójczymi. Jest ona wolna od jakichkolwiek toksycznych substancji. To jeden z najzdrowszych kocyków dedykowanych najmłodszym.

kocyki bambusowe dla noworodka

Kocyki bambusowe dla noworodka można stosować niezależnie od pory roku. Dzieci pod nimi ani nie zmarzną, ani nie przegrzeją się. Tę tkaninę można wykorzystać na spacerze, w domu, w podróży – wszędzie. Praktyczny kocyk warto mieć zawsze przy sobie.

Smoczek dla dziecka BIBS

Smoczek dla dziecka BIBS jest wykonany z materiału organicznego, którym jest naturalny kauczuk. Pozyskuje się go z drzewa Hevea. Te produkty nie są jednakowe z wyglądu, ponieważ wpływa na to okres pozyskiwania mleczka z drzewa. Smoczek BIBS jest w 100% naturalny. Do jego produkcji nie wykorzystuje się jakichkolwiek chemikalii.

smoczek dla dziecka BIBS

Wyprawka dla dzieci – podsumowanie

Wyprawka dla noworodka powinna obejmować produkty możliwie najwyższej jakości. Wpływa na to m.in. ich naturalny skład przekładający się na bezpieczeństwo użytkowania. Zaleca się, aby produkty typu kocyki był miękkie, gdyż mają one niemal bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Warto wziąć również pod uwagę opinie innych rodziców.