Zadbaj o auto przed zimą. Autodetaling i myjnia ręczna

Dla wielu kierowców wygląd samochodu jest stawiany na pierwszym planie. Wielu z nich zwraca również szczególną uwagę na stan lakieru czy też wnętrze swojego pojazdu. Takie auto wpływa na ich zwiększoną jakość z jego prowadzenia. Zdecydowanie czysty lakier sprawia, że wiele osób przygląda mu się z większą uwagą. Jak zadbać o auto przed zimą? Czy autodetailing pomoże zachować samochód w takim stanie pomimo upływających lat? Na czym dokładniej polega ta usługa? Warto o tym wiedzieć zwłaszcza po okresie letnim.

Auto detailing – dlaczego warto skorzystać z tych usług?

Autodetailing Ursynów niesie za sobą wiele korzyści dla danego pojazdu. Jedną z nich jest odpowiednie zabezpieczenie elementów auta. Autodetailing zdecydowanie poprawia wszelkie odporności na jakiekolwiek uszkodzenia lakieru. Dzięki tej usłudze można sprzedać samochód w wyższej cenie. Dla kierowcy, który ceni sobie komfort z jazdy, auto detailing sprawia, iż posiada on jeszcze większą przyjemność z użytkowania swojego pojazdu.

Zabiegi autodetailingowe bez obaw można wykonać na używanych autach. Wpłyną one na przywrócenie im stanu niczym fabrycznego. W nowych pojazdach autodetailing pozwala na zabezpieczenie ich, co przekłada się na przedłużenie okresu, w którym samochód będzie idealnie wyglądał.

Warto skorzystać z usług autodetailingu zwłaszcza wtedy, kiedy dostrzegalna jest zmiana w lakierze po umyciu pojazdu. Kiedy jego faktura wydaje się szorstka to zaleca się, żeby odwiedzić salon oferujący tego typu usługi. Dzięki temu można pozbyć się widocznych głębokich zanieczyszczeń oraz jednocześnie zabezpieczyć auto przed ewentualnym ich głębokim wnikaniu bezpośrednio w pory lakieru.

auto detaling Ursynów

Myjnia ręczna – zalety

Mycie ręczne samochodu posiada liczne zalety. Dzięki temu pojazd z pewnością jest dokładnie wyczyszczony. Tę usługę wykonuje doświadczony pracownik, który  potrafi z bliska dostrzec stan powłoki lakierniczej i jednocześnie usunąć wszelkie występujące na pojeździe zabrudzenia. Po myciu na automatycznej myjni, na samochodzie mogą wciąż pozostawać brudy. Ponadto, tam nie ma odpowiednich narzędzi przeznaczonych do usuwania plam.

Kolejną zaletą myjni ręcznej jest bezpieczeństwo dla samego lakieru. Na myjniach automatycznych brud najczęściej gromadzi się na szczotkach. To może doprowadzić do powstania zarysowań. Myjnie ciśnieniowe również nie są zalecane, gdyż niewłaściwe posługiwanie się lancą może prowadzić nie tylko do zarysowań, ale także do innych uszkodzeń.

Auto myjnia to miejsce, w którym pracownicy wiedzą, po jaki konkretnie sięgnąć środek przeznaczony do czyszczenia pojazdu, żeby w efektywny sposób uzyskać pożądany efekt. Mają oni dostęp do profesjonalnych produktów. Dzięki różnym woskom lub pastom samochód idealnie prezentuje się na drodze.

myjnia ręczna Ursynów

Zalety korekty lakieru

Najważniejszą zaletą korekty lakieru jest to, iż ten zabieg jest trwały. Jego rezultaty mogą utrzymywać się aż przez kilka lat! Niezwykle kluczowe jest jednak właściwe zabezpieczenie lakieru. Dodatkowo, nie zaleca się korzystania z myjni szczotkowych po wykonaniu korekty lakieru. Ten zabieg jest szczególnie zalecany osobom, które potrzebują usunąć oksydacje lakieru oraz koliste rysy widoczne np. podczas padania promieni słonecznych. Oksydacje stanowią duży problem na akrylowych lakierach, stosowanych kilka lat temu.

Jak zadbać o auto przed zimą?

Zapewne wielu kierowców zastanawia się, jak zadbać o auto przed zimą? Występuje wiele zabiegów, jednakże warto wybrać te najbardziej wskazane. Jednym z zalecanych jest woskowanie polegające na „odmłodzeniu” samochodu. Dzięki temu na lakierze powstanie cienka i praktycznie niewidoczna warstwa chroniąca go przed wszelkimi osadzającymi się zabrudzeniami bądź czynnikami wywołującymi korozję. Wcześniej jednak trzeba uzupełnić ubytki w lakierze. Można samodzielnie podjąć się woskowania lakieru, ale lepsze będzie zlecenie wykonania tej usługi w profesjonalnym salonie. Fachowcy posiadają odpowiedni sprzęt i przede wszystkim warunki. Nie wolno rozprowadzać wosku na lakierze w niskich temperaturach.

Autodetailing – podsumowanie

Autodetailing obejmuje ogromny zakres czynności – począwszy od korekty lakieru aż po czyszczenie felg, kół, a nawet odnowienie wnętrza pojazdu. Na początku trzeba wstępnie określić dostępny budżet, który kierowca może przeznaczyć. Niezwykle ważne jest, aby najpierw wskazać na prace, które trzeba będzie w pierwszej kolejności wykonać przy samochodzie. Warto zatem zlecić wykonanie tej usługi doświadczonym pracownikom, aby cieszyć się pięknym wyglądem swojego auta.

Więcej informacji znajdziecie na witrynie naszego Partnera: Wash&Go – Myjnia ręczna Ursynów