Bankowanie

Informacje dla Pacjentów zainteresowanych przechowywaniem fragmentu guza nowotworowego i próbki krwi do badań diagnostycznych

Biobankowanie

Informacje dla lekarzy i placówek medycznych zainteresowanych przechowywaniem fragmentów guzów nowotworowych do celów naukowych

Działalność Polskiego Centrum Biobankowania

Polskie Centrum BioBankowania oferuje indywidualnym pacjentkom z rakiem piersi lub jajnika możliwość Bankowania (przechowywania) fragmentu guza pobranego podczas rutynowej operacji lub biopsji i próbki krwi  przez okres 3 lat w specjalnych warunkach. Celem bankowania jest umożliwienie pacjentkom dostępu do najnowszych osiągnięć nauki i nowoczesnej diagnostyki. Polskie Centrum Biobankowania współpracuje również z jednostkami medycznymi, którym umożliwia Biobankowanie, czyli przechowywanie materiału biologicznego na cele naukowe.

więcej

Dlaczego warto z nami współpracować?

Najwyższa
jakość

oparta na zarządzaniu procesamiDziałamy zgodnie z międzynarodowymi  standardami tj.: ISO 14001, 9001, 20387.

Bezpieczeństwo
danych

zapewniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa informacji (ISO 27001), w tym danych osobowych zgodnie z General Data Protection Regulation (RODO).

Nowoczesne
technologie

korzystając z naszych usług pacjenci i placówki medyczne zyskują dostęp do innowacyjnych rozwiązań w onkologii

Eksperci

Polskie Centrum BioBankowania tworzy grupa doświadczonych specjalistów m.in. w dziedzinie onkologii, genetyki, bioinformatyki i biologii molekularnej.

Zabezpieczamy próbki dla Pacjentek

z rakiem piersi i jajnika

Rak piersi

Oferta skierowana jest do pacjentek z wszystkimi subtypami raka piersi i nawrotami. Materiał do badań może być pobrany w trakcie zabiegu usunięcia guza, jak i w czasie biopsji gruboigłowej. Analizowane mogą być zarówno fragmenty guza pierwotnego jak i jego przerzuty do innych tkanek.

Rak jajnika

Z badania mogą skorzystać pacjentki z nowotworami jajnika o wszystkich stopniach zaawansowania, u których będzie przeprowadzana operacja usunięcia/redukcji guza nowotworowego. Materiałem do badań może być fragment guza pierwotnego, jak i przerzutu do innych tkanek.

Dowiedz się więcej

O Polskim Centrum BioBankowania

Polskie Centrum BioBankowania zostało stworzone z myślą o Pacjentach z chorobami nowotworowymi. Oferujemy Bankowanie (przechowywanie) próbek materiału biologicznego dla indywidualnych Pacjentów onkologicznych oraz Biobankowanie dla instytucji naukowych. Jesteśmy otwarci na współpracę z jednostkami klinicznymi. Zapewniamy dostęp do najnowocześniejszych badań genetycznych, których wyniki są wsparciem przy podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru najlepszej drogi terapeutycznej.

Współpracujemy z najlepszymi

Masz pytania lub wątpliwości?
Chcesz zostać naszym partnerem?

Napisz do nas

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności oraz klauzulę informacyjną
polityka prywatności | klauzula informacyjna