O Polskim Centrum BioBankowania

Polskie Centrum BioBankowania MNM Diagnostics to pierwsza w Polsce inicjatywa łącząca biobankowanie tkanek onkologicznych dla celów naukowych i długoterminowe przechowywanie próbek od Pacjentów z nowotworami złośliwymi w celu diagnostyki personalnej.

Naszą misją jest upowszechnienie procedur przechowywania nieutrwalonych tkanek nowotworowych, które pozwalą na zachowanie w stanie nienaruszonym informacji genetycznej guza.Takie postępowanie umożliwia Pacjentom zastosowanie najnowocześniejszych metod biologii molekularnej w celu lepszej diagnostyki i doboru najnowocześniejszej terapii celowanej.

Polskie Centrum BioBankowania MNM Diagnostics posiada status Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz Medycznego Laboratorium Diagnostycznego zgodnie z Ustawą o Diagnostyce Laboratoryjnej (Dz.U. 2001 nr 100 poz. 1083).

Na jego potrzeby stworzone zostały zaawansowane procedury laboratoryjne i logistyczne oraz opracowany zostały System Jakości dedykowany pozyskiwaniu, transportowi oraz przechowywaniu tkanek zgodnym z Dobrą Praktyką Laboratoryjną oraz uznawaną na świecie normą ISO/IEC 9001:2015.

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę diagnostów laboratoryjnych i specjalistów genetyki medycznej i klinicznej, w tym posiadających Europejski ‘Certificate of excellence in Clinical Laboratory Geneticist’.