Przechowywanie fragmentów nowotworu oraz próbek krwi Pacjenta pozwala na zlecenie i przeprowadzenie szeregu badań diagnostycznych, w tym analizy całogenomowej. Dzięki temu możliwym staje się odkrycie przyczyn nowotworu i podjęcie leczenia celowanego.
Leczenie pacjentów indywidualnych
Bankowanie


Współpraca naukowo-badawcza
BioBankowanie
BioBankowanie anonimowych próbek fragmentu nowotworu zapewnia lekarzom oraz naukowcom możliwość prowadzenia badań naukowych. Tym samym, dając szansę na identyfikację patogennych wariantów w sekwencji genomu, staje się inwestycją w przyszłość medycyny i zdrowie kolejnych Pacjentów.
Poznaj nasze
Projekty naukowo-badawcze
Współpracujemy z jednostkami Ochrony Zdrowia na podstawie odrębnych umów, popartych zgodami lokalnych Komisji Bioetycznych. Zapewniamy kompleksową obsługę logistyczną procesu BioBankowania, szkolenie personelu medycznego oraz wsparcie merytoryczne podczas realizacji badań klinicznych i naukowych.
W naszej placówce bada się:

podłoże genetyczne chorób rzadkich

funkcjonowanie mechanizmów naprawy DNA u człowieka

deficyt rekombinacji homologicznej w nowotworach jajnika i trzustki

wpływ nabytych zmian genetycznych na oporność i progresję nowotworów złośliwych
Wprowadzenie do BioBankowania
Webinar
Na czym polega BioBankowanie i dlaczego jest takie ważne? Jakie otwiera przed nami możliwości? Czym się różni od bankowania? Jak działa Polskie Centrum BioBankowania i z czego wynika jego innowacyjność? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym webinarium.