Bankowanie próbki pobranej w trakcie rutynowego zabiegu resekcji guza otwiera przed Pacjentem szansę na diagnostykę opartą o sekwencjonowanie całogenomowe. Analiza całego DNA nowotworu stwarza szansę na poznanie przyczyn powstania choroby i może być wskazaniem do wdrożenia optymalnego dla danego przypadku leczenia. Trzeba jednak podkreślić, że jedynie odpowiednio przechowywana próbka umożliwia wykonanie diagnostyki genomowej i tutaj właśnie konieczne są starannie opracowane procedury bankowania.
Bankowanie
Dlaczego warto?

Najwyższa jakość

Bezpieczeństwo danych

Nowoczesna diagnostyka

Terapia personalizowana
Bankowanie świeżej próbki nowotworu umożliwia Pacjentowi dostęp do badań diagnostycznych, w tym do analizy całogenomowej. Analiza DNA nowotworu pozwala na pełny opis przyczyny powstania guza i umożliwia podjęcie próby indywidualnego doboru nowoczesnej terapii personalizowanej.

Pomoc w badaniach naukowych
BioBankowanie
BioBankowanie umożliwia Pacjentowi oddanie zmienionej chorobowo tkanki, która następnie zostanie wykorzystana do badań naukowych. W ten sposób każdy może przyczynić się do budowania wiedzy na temat zmian nowotworowych i opracowywania nowych form terapii. W dalszej perspektywie stanowi to nieocenioną formę pomocy dla borykających się z tym problemem pacjentów. Próbka przechowywana jest anonimowo i nie może być później wykorzystana do badań diagnostycznych.